Aksaray’da İlk Mahsul Arpa Borsaya Girdi

Aksaray’da 2018-2019 hasat sezonunun ilk ürünü olan yeni mahsul arpa satışa arz edilmek üzere Ticaret Borsası’na (ATB) getirildi.

Aksaray merkeze bağlı Kutlu köyünden Süleyman Ok’a ait 3 ton arpa borsa tarafından satın alındı. ATB Meclis Üyesi ve Tarım Ticaret Merkezi Sorumlu Başkanı Erdal Yıldız ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirilen salon satışı sonrasında üretici Süleyman Ok’a günün anısına çeyrek altın hediye edildi. Yeni mahsul arpa getiren üreticiyi kutlayan ve bereketli bir yıl dileyen Yıldız, ‘Yeni hasat sezonunun tüm üyelerimize ve üreticilerimize hayırlı olmasını diliyoruz. 2018 yılının il ürünü olan arpa Aksaray Ticaret Borsası Tarım Ticaret Merkezimize gelmiş bulunmaktadır. Kutlu köyünden Süleyman Ok ağabeyimiz borsamıza arpasını teslim edip satış salonunda satışı gerçekleşmiştir. Memleketimize, milletimize, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu yıl verimin yüksek olacağını düşünüyoruz. Bu arada Aksarayımızda yaşanmış olan dolu afeti nedeni ile bazı bölgelerimiz zarar görmüştür. Mahsulü zarar gören bütün çiftçilerimize geçmiş olsun diyorum. Bol bereketli yıllar geçirmemizi temenni ediyor saygılar sunuyorum’ dedi.

Kutlu kasabasında çiftçilik yapan Süleyman Ok ise, ‘2018 yılının ilk ürününün haşatını gerçekleştirdik. Bu yıl verimin oldukça yüksek olacağını düşünüyorum. Çiftçi olarak çiftçilerimize, esnaflarımıza kolaylıklar diliyorum’ diye konuştu. – AKSARAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir