Samsung Galaxy S6 Apple’ı kızdıracak

Samsung Galaxy S6 Apple’ı kızdıracak

Teknoloji devlerinden Samsung’un piyasaya sürmeye hazırlandığı S6 akıllı telefonun tasarımında iPhone 6 modelini örnek alması Apple’ı kızdıracak.

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok tercih ettiği markalardan biri olan Apple’ın son gözdesi iPhone 6 ve 6 Plus’u piyasaya sürmesinin ardından rakibi Samsung karşı atağa kalktı. Samsung’un kısa zamanda tüketicilerin hizmetine sunmayı amaçladığı S6 modelinin son fotoğrafları Fransız teknoloji sitelerine sızdı. Fotoğraflarda tüketicilere en yeni ve gelişmiş özellikleri sunmak üzere tasarladığı ifade edilen S6 cihazının Apple’ın son gözdesi iPhoe 6’dan esinlendiği gözlemlendi. Kendine özgün bir tasarımı gerçekleştiremediği fark edilen Samsung S6 akıllı telefonunun iPhone 6’nın şeklini tasarımı kendine örnek aldığı kaydedildi. Cihazın, tıpkı iPhone 6 ve 6 Plus’da olduğu gibi kenar bölgesinin alüminyum parçalarla tasarlandığı bildirildi. S6’da kullanılan hoparlör ızgarasının ve kulaklık girişinin ise iPhone’dan farklı olmadığı öğrenildi. Öte yandan S6’nın batarya kapasitesinin Samsung’un kullandığı Exynos işlemcisinin verimi nedeniyle daha küçük az bekleniyor.
Sitede yer alan habere göre, Samsung S6 modelinin geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy Note Edge modeline benzediği ifade edildi.

 

İLGİLİ HABER

Samsung S6, iPhone 6 ve 6 Plus’ı üç koldan vurmaya hazırlanıyor

İLGİLİ HABER

Galaxy S6 ‘çok çılgın’ olacak

İLGİLİ HABER

İşte Samsung Galaxy S6’nın özellikleri

İLGİLİ HABER

iPhone 6’ya Galaxy S6’yla cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir