Şaşırtan dostluk

Şaşırtan dostluk

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, bir kedi ile köpeğin aralarındaki dostluk, görenleri şaşkına çeviriyor. Toni adlı köpek ile sahibinin “pisi pisi” diye çağırdığı kedi, birbirlerinden hiç ayrılmıyor, birlikte uyuyup birlikte yemek yiyorlar.

Düşman olarak bilinen kedi ve dört köpeğin dostluğu görenleri şaşırtıyor. Çanakkalenin Biga İlçesine bağlı Çeltik köyünde Sadi Pamuka ait kediler ve köpek bir arada yaşıyor. Toni adlı köpek, adeta kedilerin bakıcılığını üstlenmiş durumda. Ancak içlerinden birisi var ki, Toni için onun apayrı bir yeri var. Dokuz kedi ile bir arada yaşayan Toni, içlerinden bir tanesi ile adeta sevgili gibi. Toni adlı köpek ile şanslı kedi, hiç ayrılmıyor, her yere beraber gidip beraber uyuyorlar.

Toni, kediyi kışın soğuktan koruyor, yazında gölgesinde uyutuyor. Köpek ve kedilerin sahibi Sadi Pamuk, Köpeğimin adı Toni. Kedilerim çok olduğu için bir isim koyamadım. Pisi pisi olarak çağırıyorum. Toni 10 seneden beri benimle birlikte. Kediler ise 3 senedir bizim yanımızda. Onları bir araya getirmek için hiçbir çaba sarf etmedim kedi kendi kendilerine yaklaşım kurdular. Toni, içlerinden birisiyle özel olarak ilgileniyor. Kışın soğuktan, yazın ise sıcaktan koruyor. Tıpkı iki aşık gibiler. Kedi ile köpek iyi geçinemezler lafını ben doğru bulmuyorum dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir