Aksaray’da Kaçak Silah Operasyonu

Aksaray’da kaçak silah operasyonu
Kaçak silahları satmak isteyen 2 kişi ile silahları satın almak istediği iddia edilen av bayii sahibi polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı

AKSARAY – Aksaray’da polisin düzenlediği operasyonda, av bayine satılmak istenen 12 adet kaçak silah ve silahlara ait şarjör ve fişek ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, bir otomobilde kaçak silah bulunduğu bilgisine ulaşan İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sabah saatlerinde otomobilin yerini tespit ederek takibe aldı. Bir süre yapılan takibin ardından Zincirli Mahallesinde bir av bayii önüne park eden otomobilden inen 2 kişinin ellerinde çantalarla av bayiine girdiği belirlendi. Bunun üzerine polis ekipleri, operasyon için harekete geçti. Gerçekleştirilen operasyonda otomobilde ve şahısların av bayiine satmak üzere oldukları farklı markalarda 5 adet 9 mm çapında, 1 adet 6,35 mm çapında tabanca, 6 adet kurusıkı tabanca, 6 adet tabanca fişeği ile silahlara ait şarjörler ele geçirildi. Olayla ilgili kaçak silahları satmak isteyen A.B. ile silahları almak isteyen av bayi sahibi T. T. gözaltına alındı.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir