Yüksek Sesle Müzik Dinlediği İçin Arkadaşını Öldüren Afgan Yakalandı

AKSARAY’da, kendisi gibi Afganistan uyruklu arkadaşı Ferzat Navsandı’yı (22), vücudunun 6 yerinden bıçaklayarak öldüren Muhammed Bin K. (23),  polis tarafından saklandığı evde yakalandı.

Olay, dün saat 19.30 sıralarında Sultanhanı ilçesi, Zafer Mahallesi, Reyis Çaban Öztürk Caddesi’nde meydana geldi. Cep telefonuyla konuşan Muhammed Bin K., yürüyen ve yüksek sesle telefondan müzik dinleyen Ferzat Navsandı’yı uyardı. Bunun üzerine iki arkadaş arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavganın büyümesi üzerine kaçmaya çalışan Navsandı’nın peşinden giden Kadir, yanında bulunan bıçakla arkadaşını 6 yerinden bıçakladıktan sonra kaçtı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık görevlilerinin müdahalesine rağmen Navsandı yaşamını yitirdi. 

Görgü tanıklarının polise verdikleri ifadede, adını Nasir olarak bildikleri Muhammed Bin K. ile ölen Navsandı’nın birlikte yürüdüğünü, yüksek sesle müzik dinleme nedeniyle aralarında çıkan tartışmanın  bıçaklamayla sonuçlandığını söyledi. Polis, kent merkezi girişi ile şehirlerarası otobüs terminalinde arama yaptı, ancak saldırgan, Eski ilçesinde bir yakının evinde, olayda kullandığı bıçak ve üzerinde kanlı kıyafetleriyle yakalandı.

Afganistan’da askeri eğitim alan Muhammed Bin K.’nin, olayın ardından polisi arayıp, Aksaray kent merkezine kaçtığını ve orada teslim olacağını, tekrar aradığında ise Konya’ya gittiğini söyleyerek polisi yanıltmaya çalıştığı öğrenildi. Muhammed Bin K., yapılan sorgulamanın ardından bugün  adliyeye sevk edildi.

– Aksaray

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir